Pratik Cheesecake Tarifi

Yazar admin

https://www.youtube.com/watch?v=PhAJP3xs2eg&feature=youtu.be

Malzemeler:


2 yumurta
600 grm labne
1 paket 200 ml krema (sek marka)
1 su bardağı şeker
1 buçuk y.kaşık nişasta
1 y.kaşık un
Vanilya
Tabanı için:
4 paket oreo veya 2 paket negro (negronun ambalajında daha fazla olduğu için 2 veya 2 buçuk paket yeterli kalıbınıza göre)
2 kaşık tereyağ
Sos için malzemeler
150 grm küvertur çikolata
150 grm krema


Yapılışı:

Öncelikle bisküvileri rondodan geçirilip üzerine eritilmiş tereyağ eklenip yağlı kağıt serilmiş kelepçeli kalıba bastırarak yayılır. Daha sonra buzdolabına koyarak dinlenmesi sağlanır.
Krema için; labne ve krema 1 dkk kadar mikserle çırpılır.sonra şeker eklenip teker teker yumurtalar kırılıp çok hafif karıştırılır.Ardından un nişasta vanilya eklenip tekrar kaşıkla çok az karıştırılıp buzdolabından çıkarttığımız bisküvili tabanın üzerine ilave edilir. Cheececake’i fırına koymadan önce (Kelepçeli kalıbın dış kenarlarını folyo ile sarınki cheesecake’in kenarları piştiğinde beyaz olsun). Fırına su dolu bir kap konur ve cheesecake’kin çatlaması önlenir. 180 derecede üzeri çok az pembeleşene kadar pişirilir ortası hafif sallanıyor olacak (4 cm bir bölümü) Fırından çıkarmıyoruz fırın kapağı hafif açık bir şekilde kalsın cheesecakenizin çatlamaması için fırında soğuması önemli bir püf noktasıdır.
sos için ; kremayı sos tenceresinde kaynama noktasına gelene kadar ısıtın sonra çikolataları ekleyin ve çikolatanın erimesini sağlayın sonra fırından çıkan cheesecakemizin üzerine dökülür. Buzdolabında 4-5 saat dinlendirdikten sonra servise hazır. İşte bu kadar. Ben fırın kağıtlarında yaptım sizler kelepçeli kalıpta yapabilirsiniz. 
Afiyet şifa olsun…

Tarif sahibi: https://www.instagram.com/sukrankaymak/

Yorum Yazmak İster Misiniz?