Saçlarınıza Çok İyi Gelecek Bitki Ceviz Yaprağı - Denenmiş Tarifler
Güzellik

Saçlarınıza Çok İyi Gelecek Bitki Ceviz Yaprağı

1- Ceviz yaprağının kaynama suyu, saç derisine nüfus ettiğinde, hızlı saç dökülmelerine karşı koruma sağlamaktadır,

2- Kafa bitine – Saç bitine karşı da bir temizleme aracıdır.

3- Saç Toniği olarak kullanılır,

4- Deri hastalıklarında, tedavi maksatlı kullanılır. Saç derisi hastalıklarının tedavisinde Ceviz yaprağı suyu veya Ceviz yaprağı çayı kullanılır. Saç derisine sağlık verir.

5- Ceviz yaprağı aynı zamanda doğal saç boyası olarak da kullanıla bilir.

Ceviz Yaprağının Kullanım Biçimleri

Ceviz Yaprağı Çayı : Bir çay kaşığı dolusu ince kıyılmış veya kurutulumuş, Ceviz yaprağı, yarım litre kaynar suda haşlanır ve demlenmesi için bir müddet beklenir.

Banyo Suyu Olarak Ceviz Yaprağı : 3 litre suya, bir avuç dolusu kurutulmuş ceviz yaprağı atılarak kaynatılır. Bu su soğuduktan sonra süzülerek banyo durulama suyu olarak veya saç durulama suyu olarak rahatlıkla kullanılır.

Ceviz Yapraklı Saç Maskesi : Sevgili Bayanlar, taze ceviz yapraklarını mikserde parçalayarak, içerisine bir miktarda Zeytin yağı dökerek bu kürü, masaj yaparak saçlarınıza süre bilirsiniz. Saçınızda bu maskenin 30-60 dakika kadar kalması yeterli olacaktır. Bu maske beyazlayan saçları ve saç kırıklarını durduracaktır.

Tarife Puan Ver
[Toplam: 6 Ortalama: 4.7]

1 Yorum Yapılmış

  • Ben 54 doğumluyum biz ceviz yapraklarını kurumuş hâlde iken toplardık ve onlarla annelrimiz saçın altında yakardı sacda ekmek pişirirdi yanan ceviz yapraklarının külleri kül suyu tutulur yani kovaya kül konur 1 taş üzerine kaynayan su eklenir o süzülür derken daha çok anlatacaklarimvar o şampuan olur ama hepsini anlatmak biraz uzun sürer

Yorum Yazmak İster Misiniz?