Sağlık

Damar Tıkanmasını Önleyen Yiyecekler

Yağ ve kolesterol birikimi nedeniyle tıkanmış arterler kardiyovasküler hastalıklara yol açabilir. Bu aslında insanların sağlığına zarar verebilir ve birçok ölüme yol açabilir. Hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek için önlem alınması gerekir. Büyüyen sağlık sorununu azaltmak için diyet yapılması daha da yararlıdır.

Artan kalp durması

Kalp krizlerini ve felçleri önlemeye özen göstermek, özellikle endişe verici bir oranda arttıktan ve çeşitli yaş gruplarından insanları kurban ettikten sonra, ilgilenilmesi gereken en acil sorun haline gelir. Kalp hastalıkları, artan stres ve depresyon, sigara ve alkol tüketimi ve yüksek miktarda kolesterol içeren yiyeceklerin, özellikle abur cubur tüketiminden kaynaklanmaktadır!

Bunlar, kan damarlarında yağ birikmesine veya uygun kan akışını kısıtlayan kanın kalınlaşmasına neden olabilir. Kan akışının daha yavaş olması kalbe baskı uygulayarak kanı daha da hızlı pompalamaya zorlar. Bazı kolayca tanımlanabilen semptomlar sık ​​göğüs ağrıları, boğaz ağrısı, kas ağrısı ve uyuşmuş ayak ve ellerde görülür.
Engellenen arterler

Düzenli kan akışı, tıkanmış arterler (atardamar) nedeniyle büyük aksaklıklarla karşılaşabilir. Doğal kan pompalama yolu dışında, tıkanmış arterlerden kanı itmek için kalbimizde yaratılan ekstra baskı, kasların hızla çalışmasına neden olur, strese ve kalp durması olasılığına neden olur.

 

Önleme yolları

Plak birikiminin önlenmesinin bir yolu, uygun bir diyet yapmak ve sağlıksız yiyeceklerden kaçınmaktır. Arterlerin (atardamar) iltihaplanmasına neden olabilecek şeker dahil, kolayca sindirilemeyen yiyecekler. İşlenmiş ve fast-food tüketmekten kaçının.
Bunun yerine tüketilmesi gereken yiyecekler

Doğru bir diyete sahip olmak, olası tüm hastalıkların temel tedavisidir. Bu yenilebilir şeylerden bazılarını günlük diyetinize dahil etmeye çalışmak, sağlıklı bir yaşam ve uzun ömür sağlamak için çok önemlidir.

1. Meyveler günün herhangi bir noktasında olması gereken en iyi şeylerdir. Meyveler, vücudun gelişimi için ihtiyaç duyduğu gerekli lif, mineral ve vitamin kaynağıdır. Meyveler ayrıca kanı temizleyen ve vücudu nemlendiren gerekli antioksidanları korur.

2. Siyah fasulye yağ ve kolesterolü azaltmanın iyi bir yoludur.

3. Uskumrular, artan kan basıncını ve kalp hastalıklarını azaltmak için gerekli olan omega-3 yağları sağlar. Ayrıca vücuda D vitamini sağlar.

4. Yapraklı sebzeler özellikle ıspanak olmak üzere kan temizleme ve iyi görme açısından önemlidir. Vücut için besleyici olan gerekli lifler ve vitaminlerdir.

5. Keten tohumu iyi bir E vitamini, omega 3 yağ kaynağıdır.

6. Fındık, daha keskin bir beynin anahtarıdır ve kalp krizi riskini azaltan vücut için esansiyel yağlara sahiptir.

7. Avokado, uygun kan basıncını ve düşük yağ kolesterolünü koruyan nadir bir meyvedir.

8. Ayçiçeği tohumları E vitamini bakımından zengindir ve vücudu kalp hastalıklarına karşı korur.

9. Yeşil çay detoks özelliği ile bilinir. Düşük kolesterol seviyesi nedeniyle vücut yağını azaltmak için kullanılır.

10. Mercimek, vücut için gerekli proteine ​​sahip olduğu için her diyet için bir zorunluluktur.

11. Sarımsak, kan damarları üzerinde basınca neden olan kan basıncını düşürmek için kullanılır.

Yorum Yazmak İster Misiniz?