Genel

“LİMON-SU” Her Gün Milyonlarca Kişi Aynı Hatayı Yapıyor!

Dünyanın her yerinden milyonlarca insan, uyandıktan hemen sonra her sabah limon suyu içiyor. Hepimiz bunu biliyoruz. Ancak, (evet, BUT var) maalesef (ekşi) tada dayanamayan birçok insan var. Bayanlar ve baylar, bu gerçekten kötü, çünkü süper sağlıklı limon sağlıklı besinlerle dolu ve birçok sağlık yararı sağlayabiliyor. Bana küçük bir iyilik yapın – aşağıdaki makaleye bir göz atın ve bu konuda daha fazla bilgi edinin.

Her gün limon suyu içmelisiniz, çünkü limon suyu antioksidanlar, protein, B ve C vitaminleri, flavonoidler, fosfor, potasyum, karbonhidratlar ve uçucu yağlarla doludur. Bu süper sağlıklı meyve suları, örneğin antibakteriyel, antiviral ve bağışıklık oluşturma özellikleri gibi birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca, yüksek seviyelerde bioflavonoitler, pektin, limonen, sitrik asit, magnezyum, kalsiyum ve vitaminler nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize ve enfeksiyonla savaşmanıza yardımcı olur. Aç karnına, sabahları ilk defa olmak üzere, ılık limon suyundan bir bardak, diğer şeylerde de size yardımcı olacaktır: sistemi siler, sindirime yardımcı olur, açlık çekerek savaşır, kilo kaybını teşvik eder ve alkalin oluşturucu bir ortam yaratır vücudun pH değerini dengelemek için. Sadece 1 bardak taze limon suyunun günlük önerilen C vitamini porsiyonunun% 187’sini sağladığını biliyor muydunuz?

Şimdi konuya geri dönelim – HATA her gün milyonlarca insan bu hatayı yapıyor. Evet, doğru anladınız, çoğu insanın bir bardak limon suyunun tadını çıkarırken yaptıkları ortak bir hata var – limon kabuğunu atıyorlar. Ve şimdi muhtemelen kendinize sorun – neden ?! Bayanlar baylar, bu soruyu sizin için cevaplayabiliriz – çünkü limon kabuğu tüm meyvelerin en besleyici kısımlarından biridir. Tahmin edeyim – normal rutininiz muhtemelen: limonu dilimlemek, suyunu şişeye sıkmak ve biraz sıcak veya buzlu suyla tüketmek. Fakat size bir şey söylememe izin verin – bu aslında en büyük hatalardan biridir.

İşte limon suyu yapmanın doğru yolu:

  • İki taze organik limon al.
  • Tercihinize göre ince veya kalın dilimler halinde kesin.
  • Dilimlenmiş limonların bir kısmını suya sıkın.
  • Sıkılmış limon parçalarının kabuğunu da suya atın.
  • Kalan dilimleri, blender şişenize, kupaya veya seyahat kabınıza koyabilirsiniz.
  • Kabı kaynar sıcak ya da buz gibi suyla doldurun.

Yorum Yazmak İster Misiniz?