Ceviz Yaprağının Önemli Faydaları - Denenmiş Tarifler

Ceviz yaprağı eski zamanlardan beri bir çok hastalık için şifa olarak kullanılmıştır. Ceviz ağacı henüz yapraklanmaya başlamadan önce mayıs ayında çiçek vermektedir..

Ceviz yapraklarının en önemli faydası vücutta bulunan toksinleri atmasıdır. Ceviz yaprağı çayı düzenli olarak içilirse vücutta bulunan mikropları, bakterileri ve toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olacaktır. Özellikle bağırsaklarda bulunan kurtlar için ceviz yaprağı önerilmektedir.

Ayrıca hemen hemen her kanser çeşidinde alternatif tıp takviyesi olarak ceviz yaprağı kullanılmaktadır.

Vücutta hızla artış gösteren kötü huylu hücrelerin yok edilmesi konusunda ceviz yaprağının oldukça faydalı sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Ceviz yaprağı kullanılarak oluşturulan merhem ve macunlar, yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Ceviz yaprağının cilde faydaları nelerdir?

Ceviz yaprağını cildinize uygulamak için, yarım litre su ve 20 gr kurutulmuş ceviz yaprağı yeterlidir. Su kaynar derecede olmamalı, suyun sıcaklığı 50-60 derecede olmalıdır. Yarım litre suyun içine ceviz yapraklarını ufalayarak atar ağzını kapatır ve kullanıma hazır hale gelmesi için 1 saat beklersiniz.

Nasıl kullanılır?

Sabah ve akşam günde 2-3 defa kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile yüzünüze kompres yaparak kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde cildinizdeki sivilceler ve sivilce izleri kaybolacaktır.

Ceviz yaprağının saça faydaları nelerdir?

Ceviz yaprağı saç rengini parlaklaştırmaya, böylelikle saçınızın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ceviz yapraklarını püre haline getirerek, şampuanınıza koyarsanız saçınız eskisinden daha sağlıklı ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Ceviz yaprağı çayının faydaları nelerdir?

Ceviz yaprağı çay olarak da tüketildiğinde sağlığımıza oldukça faydalı bir içecek haline gelir.

İşte ceviz yaprağı çayının faydaları: Bağırsak parazitleri oluşumunu engeller. Böylelikle adeta müshil etkisi yaratır. Romatizma tedavisinde kullanlır. Damla (gut) hastalığına iyi gelir. Kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. C vitamini eksikliği yaşayanlara birebirdir. Adeta bir c vitamini deposudur.

Ceviz yaprağı çayı nasıl yapılır?

Yarım olarak ya da bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ceviz yaprağı, 1 su bardağı ölçeğindeki kaynar su ile birlikte haşlanır. 5 dakika boyunca demlendirilen su ve yaprak, demleme ardından süzülür. Ardından bu çay gün boyunca 1 veya 2 bardak yudum yudum içilebilir.

 

Tarife Puan Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yazmak İster Misiniz?