Sağlık

Damarlarınızı Rahatlatmak İçin Bu Besinleri Tüketin

Sümüğün, diğer adıyla mukusun sadece burnumuzda olduğunu düşünenler bu yazımızdan sonra çok şaşırabilirler. Vücut sıvılarımız ulaşması gereken yerlere ulaşamaz ise, vücudumuz yeteri kadar beslenemez ve eksik kalan vitamin ve mineraller sebebiyle hastalıklar ortaya çıkmaya başlar.

Mukusu, geniz bölgemizde ve burnumuzda biliriz ancak damarlarımızın etrafında da bulunurlar. Damarlarınızda ve vücut boşluklarında oluşan mukus tabakası vücut sıvılarının emilememesine sebep olur.

Bugünkü içeriğimizde size bu mukustan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Çilek

İlla çilek olmak zorunda değil. Nar, böğürtlen, yaban mersini… Doğada kendi kendine yetişen tüm yemişleri rahatlıkla tüketebilirsiniz. Özellikle çileklerin vücuttaki mukusu temizlediğini söylememiz gerekir. İçerdiği lif miktarı da sindiriminize yardımcı olacaktır.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdekleri vücutta mukus birikimini engellemesiyle bilinir. Ayrıca Çin alternatif tıbbında kanser önleyici olarak kullanılır. Daha fazla protein ve lif tüketmek için kabak çekirdeklerinden vazgeçmeyin.

Ananas

Sinüzit hastalarına ananas tavsiye edilir. Çünkü ananas sinüsleri temizler ve daha rahat nefes almanızı sağlar. İster meyvesini tüketin ister suyunu içebilirsiniz.

Brokoli

Brokoli herkes için faydalıdır! Aynı karnabahar gibi. Öğlen ve akşam öğünlerinize mutlaka eklemeli ve faydalarını hissetmelisiniz. 5 dakikadan fazla kaynatmamaya özen gösterin ki besleyiciliğini kaybetmesin.

Elma

C vitamini ve potasyum eksikliğiniz mi var? Çare elma. Vücut sıvılarının daha akışkan olmasını ve daha zengin içerik taşımasını sağlar. İster taze tüketin ister suyunu tüketin. Unutmayın! Günde bir elma doktoru uzak tutar.

Soğan ve Sarımsak

Evet kabul ediyoruz güzel kokmuyor ama ne kadar sağlıklı olduklarını biliyor olmalısınız. Sarımsak vücudunuzu temizler ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Soğan da aynı şekilde. Hem sinüslerinizi temizler, hem hastalıkları daha kolay atlatmanızı sağlar. En güzel faydayı almak için sarımsağı ezin ve 15 dakika kadar suyunu salmasını bekleyin. Ardından yemeklerinizde kullanın.

Yorum Yazmak İster Misiniz?