Sağlık

Bahar Alerjesini Durduran Bitkisel Tedaviler

Bilinen çoğu alerjinin doğada çaresi vardır. Sizi sersemletecek ve bağışıklık sisteminizi saldırılara çık bırakacak haplar yerine doğanın sizi tedavi etmesine izin verin.

Papatya

Kuru ve kaşıntılı gözler birçok alerjinin sonucudur. Sıcak bir bardak papatya çayını içerek ve poşetini gözlerinize koyarak tüm belirtilerden kurtulabilirsiniz.

Isırgan Otu

Kaşıntılı gözler ve hapşırığı ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken alerjinizin azdığı günlerde ısırgan otunun çayını yapıp içmek.

Nane

Solunum yollarını etkileyen bir alerjiniz mi var? Çözüm nane çayı. Anında daha rahat nefes almaya başlayacaksınız.

Kekik

Solunum yolları alerjileri için kekik çayı da harika bir tedavi aracıdır. Nefes yollarını rahatlatır ve daha rahat nefes almanızı sağlar.

Bal

Öksürük ve iltihaplanmaları gidermenin en tatlı yolu baldır. Herhangi bir bitki çayınızı bal katarak içerseniz tüm dertlerinizi çözecektir.

Zencefil

Solunum yollarınızı rahatlatmak için ve alerji belirtilerini ortadan kaldırmanın bir diğer yolu da zencefildir. Zencefil kattığınız suyu kaynatın ve içilme sıcaklığına geldiğinde içine bal katarak tüketin. Alerjiniz her azdığında bu çayı tüketerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Yorum Yazmak İster Misiniz?