Güzellik Sağlık

Ayakları Elma Sirkesinde Bekletmenin Önemli Faydaları

Her gün ayaklarınızı bir elma sirkesi ve suyuna batırma düşüncesi çok garip geliyor.

Ama bu tedaviyi ve cilt için neler yapabileceğini duyduğunuzda her gün uygulayacaksınız. Bu kadar güçlü ve iyileştirici özellikleri olduğunu gerçekten bilmiyorduk.

Elma sirkesi – Şunun için faydalıdır

Elma sirkesinin birçok kullanımı vardır ve sadece yemekler ve salatalarla sınırlı değildir.

Hastalıkları gideren, hastalıkla savaşan ve vücudun sağlığını iyileştiren mucize bir sıvı olarak görülür. Ayrıca cildinizle savaşan sivilceler, yaşlılık lekeleri ve hatta kırışıklıklar için iyi olduğu biliniyor.

Elma sirkesi 30’dan fazla temel besin maddesi, yüksek düzeyde A ve B vitamini, esansiyel yağ asitleri ve mineraller içerir.

Ama ayaklarınız için harikalar yaratabileceği de bir gerçek.

Ayaklar için elma sirkesi

Elma sirkesi bakteri ile savaşır, böylece kötü kokuları giderebilir, mantar enfeksiyonlarını tedavi edebilir ve cildi yumuşatabilir.

Elma sirkesinde bulunan asit içeriği nasırlı sert cildi yumuşatabilir, böylece bu basit uygulama ile nasırları tedavi etmek için mucize bir ilaç oluşturabilirsiniz.

Dört bardak su ve bir bardak elma sirkesini birlikte karıştırın ve yaklaşık 20 dakika boyunca ayaklarınızı batırın. Suya batırdıktan sonra, nasırın yumuşadığını görebilirsiniz.

Bu yöntemi haftada bir kez denerseniz, farkı hemen anlayacaksınız!

Bonus ipucu

Ayrıca ayaklarınızı ılık bir su banyosuna, bir bardak elma sirkesi ve birkaç damla lavanta yağı damlatıp batırırsanız güzel kokan ayaklara sahip olursunuz.

Eğer vaktiniz yoksa ve uğraşmak istemiyorsanız, bir peçetenin üzerine elma sirkesi dökün ve bir gece buzdolabına koyun. Ardından, gerektiğinde ayaklarınızı peçetelerle ovalayın.

Yorum Yazmak İster Misiniz?